close
Lifestyle

Wybieramy pralkę do małej łazienki

Mała łazienka powinna być urządzona z głową. Takiego pomieszczenia nie należy niepotrzebnie zagracać. Pralka jest dość dużym sprzętem, dlatego warto zastanowić się jaki model wybrać, aby zachować odpowiednią ilość miejsca do codziennej toalety, a przy okazji zadbać o estetykę łazienki.

Rozmiar, a ładowność pralki

Przed udaniem się na zakupy, należy dokładnie zmierzyć ile miejsca mamy na pralkę. Trzeba pamiętać o pozostawieniu wolnej przestrzeni z obu stron, z powodu poruszania się pralki w czasie wirowania. Jeżeli łazienka jest faktycznie niewielka, warto zastanowić się nad modelem typu slim. Nawet mała pralka może zaskoczyć pojemnością. Bęben ma najczęściej standardowe rozmiary, natomiast mniejsza jest jego obudowa. Niektóre modele pomieszczą nawet 6-7 kilogramów ubrań, co spełnia potrzeby trzyosobowej rodziny, natomiast dla singla dobrym wyborem będzie pralka z załadunkiem około 3,5 kg ubrań.

Sposób otwierania pralki

Przy wyborze pralki do małej łazienki istotny może okazać się sposób otwierania pralki, czyli też sposób jej ładowania. W przypadku wyjątkowo niewielkiego metrażu, sposób otwierania pralki nie zależy od indywidualnych preferencji, ale jest raczej narzucony ze względu na rozkład pomieszczenia. Najczęściej wybierane są modele z ładowaniem z przodu, jednak trzeba pamiętać, że w tym przypadku musimy dysponować miejscem na otwieranie drzwiczek, a ponadto warto zwrócić uwagę, że standardowe modele mogą różnić się rozmiarami – niższe są zazwyczaj szersze. Jeżeli pralka ma być umieszczona w wąskiej wnęce, łatwiej będzie dopasować model z ładowaniem od góry – tego typu pralki są węższe – natomiast w tym przypadku nie można już zamontować półki bezpośrednio nad pralką.

Na co jeszcze zwrócić uwagę i gdzie kupić pralkę?

Poza wymienionymi kwestiami, niezależnie od rozmiaru łazienki, przy wyborze pralki trzeba zwrócić uwagę na to co oferuje nam producent pod kątem technicznym. Należy sprawdzić dostępność programów, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom, na przykład szybkie pranie, długie pranie mocno zabrudzonych ubrań czy pranie delikatnych rzeczy. Nie mniej istotne są specyfikacje, takie jak pobór prądu i wody, co przekłada się później na rachunki.

Istotną kwestią jest oczywiście cena. Doskonałym rozwiązaniem są zakupy w Internecie, gdzie poza szerokim wyborem różnych modeli pralek mamy dostęp do dużo niższych cen niż w przypadku sklepów stacjonarnych. Jeśli więc interesują cię zakupy w sieci sprawdź pralki w Neonet.pl gdzie na pewno znajdziesz dla siebie idealny model.

admin

The author admin

Leave a Response