close

Uroda

UrodaZdrowie

Najczęściej występujące choroby skóry dłoni

Dłonie to nasza wizytówka. W życiu zawodowym oraz prywatnym wygląd rąk stanowi istotny element w wywoływaniu pierwszego wrażenia. Niestety, ze względu na delikatność naskórka oraz jego podatność na zmiany temperatur dłonie wymagają szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza w zakresie nawilżania. Nie bez znaczenia jest również profilaktyka, obejmujące m.in. optymalną codzienną higienę. Choroby skóry dłoni mogą się rozprzestrzeniać bardzo szybko i nie zawsze są łatwe do wyleczenia. Poniżej prezentujemy te najczęściej występujące wraz z objawami. W przypadku ich zauważenia warto skonsultować się z dermatologiem.

Czytaj więcej
UrodaZdrowie

Exilis – modelowanie i odchudzanie w jednym!

exilis

Szczupłe i jędrne ciało to współcześnie jeden z najważniejszych kanonów piękna. Jednak o ile optymalna waga jest istotna również ze względów zdrowotnych, to tendencja do korygowania i sylwetki podczas specjalnych zabiegów modelujących odwołuje się raczej do próżności. Tak czy inaczej – uroda jest współcześnie w zasięgu ręki (o ile dysponujemy w miarę zasobnym portfelem), a skutki uboczne zostały zminimalizowane. Exilis to jeden z dowodów na potwierdzenie tej tendencji. Zapraszamy do zapoznania się z jego zaletami.

Czytaj więcej
UrodaZdrowie

Trądzik hormonalny – co musisz o nim wiedzieć?

tradzik-hormonalny

Choroby skóry mogą mieć różnorodne podłoże. Jednym z czynników najczęściej je generujących pozostaje brak równowagi w funkcjonowaniu poszczególnych układów w organizmu. Trądzik hormonalny pojawiać się może zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, głównie w wieku dorosłym. O jego przyczynach oraz sposobach leczenia warto zasięgnąć informacji, by móc wdrożyć pewne działania profilaktyczne.

Czytaj więcej
UrodaZdrowie

Czym jest kaszak i jak go leczyć?

kaszak

Problemy ze skórą mogą dotyczyć osób w różnym wieku, niezależnie od płci. Często pojawiają się w wyniku zaniedbań w zakresie higieny czy też stosowania niewłaściwych preparatów pielęgnacyjnych, jednakże znaczenie ma również czynnik genetyczny. Zmiany takie powodują kompleksy, bywają też trudne do usunięcia. Tak dzieje się niestety z kaszakami. Czym są oraz czy istnieje skuteczna forma leczenia? Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
UrodaZdrowie

Zdrowa czyli piękna – suplementy dla urody

zdrowie i uroda

Długie, zdrowe włosy, mocne paznokcie, promienna cera – niezależnie od zmieniających się kanonów urody te atrybuty zawsze są w cenie. By jednak cieszyć się nieskazitelnym wyglądem nie wystarczą kosmetyki najlepszej jakości. Odżywianie organizmu „od środka” jest równie istotne. Gęste i piękne włosy łatwo osłabić również przez niewłaściwą pielęgnację – zabiegi stylizacyjne, częsta koloryzacja, niewłaściwe kosmetyki – wszystko to skutecznie przerzedza naszą czuprynę. Dodatkowo zarówno cera, jak i włosy mogą ucierpieć przez niewłaściwą, ubogą w wartościowe składniki dietę czy nadmierny stres.

Czytaj więcej
UrodaZdrowie

Olejek cynamonowy – właściwości zdrowotne

olejek-cynamonowy

Wiele preparatów wcale nie musi kosztować fortuny, by posiadać skuteczne działanie w sferze urody czy zdrowia. Często naturalne olejki dają dużo lepsze efekty, niż markowe produkty drogeryjne. Dodatkowo za tym, by je stosować przemawia mniejsza ilość skutków ubocznych. Jednym z takich naturalnych skarbów jest olejek cynamonowy. Warto przekonać się o tym, jak wszechstronne ma zastosowanie.

Czytaj więcej
UrodaZdrowie

Ziele Gotu Kola – właściwości zdrowotne i zastosowanie

Ziele Gotu Kola 1

Marzenia o przedłużeniu życia i unikaniu schorzeń towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Eliksiry młodości, tajemne przepisy, próby wskrzeszania – wszystkie te próby spełzły na niczym. Obecnie trendem pozostają tzw. „naturalne sposoby”, opracowane przez specjalistów diety, egzotyczne rośliny, suplementy. Na ile w istocie przedłużają one czas naszego bytowania na Ziemi oraz poprawiają kondycję – trudno rozstrzygnąć. Są jednak dużo mniej tajemnicze i łatwiej dostępne niż kiedyś. Przynajmniej w większości, bo chyba mało kto w Europie słyszał o roślinie zwanej ziele Gotu Kola. Najwyższy czas to zmienić!

Czytaj więcej
UrodaZdrowie

Młody jęczmień na odchudzanie

mlody jeczmien

Odchudzanie to proces długotrwały i wymagający wiele cierpliwości oraz samozaparcia. Wiele osób szuka cudownych sposobów na to, żeby schudnąć bez wysiłku. Trzeba wiedzieć, że do uzyskania idealnej wagi potrzebna jest przede wszystkim zbilansowana dieta wzbogacona o odpowiednio dobrane suplementy diety oraz aktywność fizyczna. Jakie dokładnie suplementy mogą wspomóc odchudzanie? O tym przeczytasz poniżej.

Czytaj więcej
LifestyleUroda

Jak dbać o męski zarost

jak dbac o meski zarost

Broda i wąsy na przestrzeni wieków stanowią element wizerunku mężczyzny. Zmienia się jednak stopień popularności zarostu wśród panów, jak również jego preferowany kształt czy rozmiary. Jedno, co pozostaje niezmienne to jednak fakt, iż owłosienie twarzy musi być odpowiednio pielęgnowane, by prezentować się schludnie. W tym celu dobrze jest przyswoić sobie podstawowe zasady, jak dbać o męski zarost by pozostał ozdobą, nie zaś atrybutem abnegata.

Czytaj więcej
UrodaZdrowie

Na czym polegają diety eliminacyjne?

diety eliminacyjne

Alergie pokarmowe stanowią jedną z najczęściej występujących współcześnie uczuleń. Nietolerancje te powodują, że konieczna jest zmiana stylu życia, a przede wszystkim wprowadzenie nowego sposobu odżywiania. Diety eliminacyjne to podstawa terapii, która pozwala uniknąć negatywnych skutków spożycia nietolerowanych przez organizm pokarmów. Jak prezentują się typowe jadłospisy w tym zakresie oraz kiedy są zalecane poza alergiami pokarmowymi piszemy poniżej.

Czytaj więcej
1 2 3 5
Page 1 of 5