close
Parenting

Tradycyjna kołyska w nowoczesnym wydaniu

Przygotowujesz się do narodzin dziecka i poszukujesz funkcjonalnego, wygodnego i bezpiecznego łóżeczka? Postaw na kosz Mojzesza. To nowoczesne posłanie, które idealnie nadaje się dla noworodka i niemowlaka. Jakie ma zalety? Wyjaśniamy.

Kosz Mojzesza – idealne posłanie dla maluszka

Dlaczego taki kosz najlepiej nadaje się na posłanie dla niemowlaka? Ponieważ ma przestrzeń do spania, która idealnie pasuje do wymiarów malca. Zapewnia mu intymną, przytulną i bezpieczną przestrzeń, która kojarzy się dziecku z łonem matki. W takich warunkach może spokojnie wypoczywać, poznawać świat i spędzać noce. Kosz Mojzesza ma także niewielkie wymiary zewnętrzne, dzięki czemu bez problemu mieści się nawet w niedużym pomieszczeniu. Można bez problemu ustawić go także w sypialnie rodziców. Wyposażony jest w kółka, za sprawą których takie posłanie można swobodnie przemieszczać. To rozwiązanie umożliwia też wygodne bujanie łóżeczkiem, co ułatwia ukojenie dziecka do snu. Kosz Mojzesza można też wyposażyć w baldachim, który chroni maluszka przed nadmiarem światła w dzień, a także przeciągiem oraz owadami. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego rodzaju produktów. Mogą mieć różne kształty, kolory i być wykonane z różnych materiałów.

Rodzaje łóżeczek dla małych dzieci

Poszukując łóżeczka dla dziecka, mamy do wyboru tradycyjne konstrukcje ze szczebelkami, kołyski oraz łóżeczka dostawne. Te pierwsze są najbardziej wszechstronne, ale ze względu na spore gabaryty nie najlepiej nadają się dla najmniejszych dzieci. Nowoczesnym rozwiązaniem są łóżeczka dostawne, które ustawia się przy posłaniu rodziców. Umożliwiają one łatwiejszą opiekę nad malcem w nocy – zwłaszcza karmienie i tulenie do snu. Najbardziej odpowiednim łóżkiem dla noworodka i niemowlaka będzie jednak tradycyjna kołyska – głównie ze względu na dopasowane do ciała malca wymiary i dużą mobilność. Jej nowoczesną odmianą jest tzw. kosz Mojzesza. Ten produkt cieszy się bardzo dużą popularnością wśród nowoczesnych rodziców.

admin

The author admin

Leave a Response