close

Technologia

LifestyleTechnologia

Samochód rodzinny? Ford ma tu coś do powiedzenia

nowyfordfocusmodel2019

Choć miłośnicy zwierząt mogliby się z tym nie zgodzić, to wydaje się, że można by zaryzykować tezę, że to samochód jest najlepszym przyjacielem człowieka. No, powiedzmy, że w przypadku jeślibyśmy mieli wybierać wyłącznie spośród rzeczy nieożywionych. Spróbujmy jednak postawić nieco inne pytanie, a mianowicie: jaki samochód będzie najlepszym przyjacielem rodziny? A jeszcze inaczej: jakimi cechami powinien odznaczać się idealny samochód rodzinny? Czy powinien być tylko pojemny, aby cała familia (wraz z walizkami) mogła się do niego zmieścić? Chyba jednak to trochę za mało. Przeglądając oferty producentów można zauważyć, że samochód rodzinny to jedna z wizytówek Forda.

Czytaj więcej
Technologia

Jak działa aplikacja TouchWiz

TouchWiz 1

Telekomunikacja jest dziedziną, która od wielu lat nieprzerwanie i dynamicznie się rozwija. Dość wspomnieć, że pierwszy smartfon z prawdziwego zdarzenia zadebiutował na rynku pod koniec lat 90 tych, obecnie zaś trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w sferze prywatnej czy zawodowej bez tych urządzeń. Oczywiście, by w pełni móc korzystać z możliwości konkretnych modeli konieczne jest instalowanie aktualizacji czy nakładek, takich jak Samsung Experience, dawniej TouchWiz, dedykowane smartfonom produkowanym przez koncern Samsung. W czym pomaga owa nakładka oraz w jaki sposób ją użytkować opisujemy poniżej.

Czytaj więcej
Technologia

Do czego służy tablet?

do czego sluzy tablet

Jeszcze dekadę temu niektóre urządzenia, z których obecnie korzystamy na co dzień bardziej kojarzyły się z fantastyką. Postęp jednak dokonuje się w zawrotnym tempie i dzisiaj o tym, do czego służy tablet niewiele osób trzeba informować. Jednakże pewne fakty dotyczące tego mobilnego minikomputera warto poznać.

Czytaj więcej
Technologia

Czym są i jak działają serwisy VOD

serwisy VOD

Serwisy VOD to inaczej wideo na życzenie. Usługa ta jest dostępna w różnych formach od wielu lat, jednak z czasem rozwoju technologii internetowych oraz możliwością korzystania z licznych urządzeń mobilnych stała się dużo popularniejsza. Serwisy VOD pozwalają oglądać materiały filmowe oraz audio w różnorodnych konfiguracjach – zarówno w formie transmisji „na żywo” jak i w postaci utrwalonych dawno temu zapisów (późniejszych niż czas emisji). Ich krótką charakterystykę oraz przykłady przedstawiamy poniżej.

Czytaj więcej
LifestyleTechnologia

Przyszłość rozrywki – okulary VR do PC

okulary vr do pc

Obecność w świecie wirtualnym stała się obecnie koniecznością. Komputerów oraz urządzeń mobilnych używamy na co dzień – do pracy, do komunikowania się, ale także jako narzędzia rozrywki. Okulary VR do PC pozwalają rozszerzyć możliwości korzystania z tej ostatniej funkcji – jednakże nie tylko. Czym są oraz jak wybrać najlepszy model? Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
LifestyleTechnologia

Płyty winylowe – ich miejsce w przemyśle muzycznym

plyty-winylowe-1

Mimo technologicznego zaawansowania i dostępności do rozmaitych urządzeń cyfrowych prawdziwy renesans przeżywają w środowisku audiofili płyty winylowe. Jakość dźwięku, jaką można uzyskać oczywiście różni się diametralnie od tego, co oferowały pierwsze modele. Nie da się jednak ukryć, że gramofonowe akcesoria – nawet w nowoczesnej formie – mają w sobie pewną nutkę nostalgii. Rzecz jasna nie bez znaczenia jest też zastosowanie praktyczne – ale o tym poniżej.

Czytaj więcej
LifestyleTechnologia

Jak działa gramofon?

jak-dziala-gramofon

Gramofon to urządzenie do odtwarzania płyt, które wynaleziono na bazie fonografu prawie 130 lat temu. Projekt pierwszego gramofonu zawdzięczamy Emilowi Berlinerowi. Oczywiście od tamtej pory forma tego skądinąd zyskującego ponownie na popularności sprzętu ewoluowała. Już w latach 20 ubiegłego wieku pojawiły się gramofony elektryczne, a w latach 60 trudno było sobie wyobrazić w Polsce prywatkę bez tego odtwarzacza płyt. Jak działa gramofon i jakie rodzaje można wskazać współcześnie? Spieszymy z wyjaśnieniami.

Czytaj więcej
LifestyleTechnologia

Jaki telefon wybrać dla seniora?

telefon-dla-seniora-1

Osoby w podeszłym wieku często cierpią na liczne dolegliwości, zarówno natury fizycznej, jak i mentalnej. Warto zapewnić im maksimum bezpieczeństwa. Współcześnie jest to możliwe w formie, która pozwoli seniorom na zachowanie względnej samodzielności. A mowa o telefonach komórkowych, dzięki którym zawsze możemy być w kontakcie ze starszą osobą. Również ona może w razie potrzeby łatwiej otrzymać potrzebną pomoc. Czy też – po prostu – prowadzić intensywniejsze życie towarzyskie. Nie należy bowiem jesieni życia kojarzyć jedynie z zagubieniem czy chorobami. W tym okresie również można cieszyć się pełnią życia. Nawet jeżeli nowoczesne technologie mogą początkowo wydawać się nieco trudne w obsłudze.

Czytaj więcej
1 2
Page 1 of 2