close
Lifestyle

Sprawdzone pomysły na prezenty na Mikołajki

Przygotowania do świątecznego okresu zaczynają się obecnie o wiele wcześniej. Jednak ten sezon to nie tylko, wedle wielu krytyków, czas niepohamowanej konsumpcji, komercyjnych sztuczek i wydawania pieniędzy ponad normę. Spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi wynagradza przecież całą gonitwę związaną z porządkami czy zakupami. Warto też odpowiednio wcześnie zaplanować konkretne działania, by w spokoju przetrwać szał przygotowań. Pomysły na prezenty na mikołajki można opracować już w początku listopada – wtedy też łatwiej o okazyjne ceny, a w przypadku podarunków DIY mamy więcej czasu na dopracowanie wykonania.

Prezent na mikołajki nie musi być okazały czy spektakularny. Zasada ta nie dotyczy z reguły dzieci, które oczekują, że Święty Mikołaj przyniesie im naprawdę coś wymarzonego. Nierzadko dziecko samo zostawia listę i wierzy, że Mikołaj dostosuje się do niej. Nie zawsze jest to możliwe – szczególnie, że święta to okres sporego obciążenia dla domowego budżetu. Co sprawi radość pociechom? Na przykład:

  • kreatywne zabawki takie jak przestrzenne klocki. Można z nich budować m.in. zwierzątka, budowle, maszyny. Wykonywane są z różnorodnych materiałów, mają żywe kolory, ich składanie nie sprawia trudności, a mimo miękkości są też trwałe;
  • interaktywne książeczki – to propozycja raczej dla najmłodszych, nierzadko w ten sposób dziecko po raz pierwszy słucha określonych dźwięków i uczy się rozpoznawać elementy otoczenia. Książeczki tego typu są wytrzymałe, a przy tym bezpieczne nawet dla niemowląt. Koncept takiego podarunku można rozwinąć o matę edukacyjną, jeżeli dysponujemy większą kwotą;

Starszym dzieciom z pewnością spodobają się inne interaktywne zabawki, takie jak np. laptopy edukacyjne rozwijające pamięć i koncentrację poprzez zabawy i gry. Dostępne są m.in. warianty z Myszką Miki, bohaterami kreskówki Cars, czy z lalką Barbie. Co jednak z pozostałymi domownikami? Nastolatkom, jak i dorosłym można sprezentować np. grę planszową. Ostatnio zdecydowanie rośnie ich popularność – a poza dostarczaniem rozrywki, stymulacją intelektualną, pozwalają także na rozwijanie więzi społecznych w rodzinie czy wśród znajomych.

prezenty na mikolajki

Prezenty na mikołajki można wykonać również samodzielnie. Wymaga to co prawda większego nakładu pracy (a czasami nawet większych kosztów), ale to unikalna propozycja.

Własnoręcznie można przygotować np. ozdobną świecę, mydełko zapachowe czy skrzyneczkę na biżuterię z kartonowego pudełka, pomalowaną, wyścieloną wewnątrz aksamitem a na zewnątrz ozdobioną kolorowymi kamykami.

Monika

The author Monika

Koty, dobre wino i podróże - niczego więcej mi w życiu nie potrzeba! Kocham czytać i poszerzać swoje horyzonty - wtedy czuję się naprawdę spełniona :)

Leave a Response