close
LifestyleParenting

Sprawdzone pomysły na fryzury dla dzieci!

Panujący współcześnie kult urody sprawia, że coraz młodsze dzieci zaczynają przejmować się swoim wyglądem. Warto w sposób racjonalny podejść do tego tematu. Odpowiedzialne rodzicielstwo polega przecież na przekazywaniu odpowiednich wartości. Z drugiej strony maluch nie powinien czuć się gorszy od swoich rówieśników czy zaniedbywany. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji są wyjątkowe fryzury dla dzieci – o tym które z nich będą najlepszym wyborem, nawet dla zapracowanych rodziców piszemy poniżej.

Uczesania dziecięce nie przypominają już propozycji, które były popularne lata temu. Na próżno szukać w katalogach fryzur cięć „od linijki” czy „na grzybka”. Nawet u kilkulatków sposoby układania włosów są wzorowane na fryzurach dla dorosłych. Z drugiej strony warto pamiętać, że uczesania dla dzieci muszą być praktyczne i łatwe do wykonania. U dziewczynek dobrze sprawdzają się różne upięcia – kucyki, warkoczyki, które łatwo uczynić efektownymi poprzez dodanie wstążek, fryzury dla dziecikokardek czy kolorowych spinek. Kucyk czy warkocz musi być wykonany w taki sposób, by nie obciążał zbytnio głowy dziecka. Popularne wśród dziewczynek są także fryzury typu „bob”, to stylowe i proste do utrzymania we właściwym kształcie propozycje. Uczesania dla chłopców są przeważnie krótkie. W ostatnich latach modne stały się wszelkiego rodzaju podgolenia po bokach czy irokezy. Inną tendencję stanowią półdługie fryzury. Częste podcinanie włosów pomaga je wzmacniać.

Warto pamiętać, że żadna fryzura dla dziecka nie będzie się prezentować dobrze, jeżeli nie zadbamy o odpowiednią pielęgnację włosów. W drogeriach nie brakuje szamponów dedykowanych specjalnie dla kilkulatków. Nie plączą one włosów, ułatwiają rozczesywanie, a w wielu wariantach – nie powodują także podrażnień oczu. Odżywki do włosów dobrze jest stosować szczególnie u dziewczynek z wyjątkowo bujną czupryną. W ten sposób wyczesywanie i suszenie nie będzie bolesne. W przypadku chłopców i dziewczynek z krótkimi włosami można sobie pozwolić także na produkty do stylizacji fryzur – żele, woski, gumę. Warto sięgać po kosmetyki o lekkiej formule, łatwe do usunięcia i nieobciążające struktury włosa. Nie należy ich też stosować zbyt często. W przypadku mycia natomiast optymalne jest wykonywanie tej czynności co 3 – 4 dni. Pozwoli to uniknąć przetłuszczania się włosów.

Monika

The author Monika

Koty, dobre wino i podróże - niczego więcej mi w życiu nie potrzeba! Kocham czytać i poszerzać swoje horyzonty - wtedy czuję się naprawdę spełniona :)

Leave a Response