close
Parenting

Sposoby na zimowe spacery z dzieckiem

Jak zabezpieczyć malucha przed zimnem, wiatrem oraz opadami atmosferycznymi podczas spacerów z wózkiem w chłodne zimowe miesiące? Zwykłe domowe kołderki i kocyki mogą nie wystarczyć. Rozwiązaniem jest specjalny śpiwór do wózka, który możemy kupić w wielu różnych wersjach i wzorach. Podpowiadamy, dlaczego warto go używać.

Maluch na spacerze

Chłód i niepogoda nie powinny skłaniać nas do rezygnacji ze spacerów z wózkiem. Małe dzieci potrzebują częstego kontaktu ze świeżym powietrzem – to warunek ich prawidłowego rozwoju. Zdobywają wówczas niezbędną im odporność i prawidłowo dotleniają organizm. Tak uważają lekarze pediatrzy, którzy – jeśli tylko dziecko nie jest przeziębione lub chore – zalecają codzienne spacery z maluszkiem. Warto dodać, że na regularnych spacerach z maluszkiem korzystają też ich opiekunowie. To świetny sposób na odpoczynek i regenerację sił.

Przygotowania do spaceru

Do spaceru z maluszkiem w wózku w zimowe miesiące należy się jednak odpowiednio przygotować. Chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie ciała bobasa przed szkodliwym działaniem chłodu, przenikliwego wiatru oraz deszczu i śniegu. Służą do tego odpowiednie pokrowce, w które wyposażona jest większość wózków (gondole i wersje spacerowe). Takie akcesoria to jednak za mało. Dlatego rodzice opatulają maluchy kocykami i innymi domowymi tekstyliami, mającymi zapobiec utracie ciepła przez malucha. Takie okrycia dzieci bardzo łatwo z siebie zrzucają. Wystarczy kilka ruchów nóżkami, by kocyk zsunął się z ich ciała.

Śpiwór do wózka i jego zalety

Dlatego do zimowych spacerów lepiej nadaje się śpiwór do wózka. To specjalistyczne akcesorium okrywa malca z każdej strony – nie tylko od góry, ale również od strony plecków. Wyposażone jest też w zamek błyskawiczny, który zapobiega zrzuceniu takiego okrycia przez dziecko. Taki śpiwór od wózka bez trudu można dopasować do różnych pór roku oraz modeli wózków. Dostępny jest w wielu atrakcyjnych wzorach i wersjach kolorystycznych.

Monika

The author Monika

Koty, dobre wino i podróże - niczego więcej mi w życiu nie potrzeba! Kocham czytać i poszerzać swoje horyzonty - wtedy czuję się naprawdę spełniona :)

Leave a Response