close
Zdrowie

Sposoby na oczyszczanie organizmu

Każdego dnia zanieczyszczamy własny organizm szkodliwymi substancjami. Toksyny znajdują się dosłownie wszędzie: w wodzie, powietrzu, glebie oraz pożywieniu. Co zrobić by uchronić swój organizm przed tymi niepożądanymi związkami?

Nie można całkowicie uchronić się przed toksynami. Istnieje jednak możliwość ograniczenia ich ilości. Recepta brzmi banalnie – po prostu wystarczy zmienić tryb życia na zdrowszy. Odpowiednia dieta, wzmożona aktywność fizyczna, rezygnacja z używek czy odpowiednia dawka snu – to części składowe stylu życia, który można określić mianem „zdrowego”.

Co zrobić, gdy organizm jest zanieczyszczony?

Zanieczyszczony organizm to zjawisko, które objawiać się może w bardzo różny sposób. Zwykle, poprzez dolegliwości układu pokarmowego, problemy z wypróżnianiem, czy ogólne osłabienie odporności i kondycji organizmu.

Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że może czuć się znacznie lepiej w swoim ciele. Przyzwyczajamy się do ograniczeń kondycyjnych organizmu i akceptujemy taki stan rzeczy. Na całe szczęściej, procesy określane jako „oczyszczanie organizmu” stają się coraz popularniejsze.

Sposoby na oczyszczanie organizmu

Zmiana trybu życia na zdrowszy pozwala ograniczyć dostarczanie szkodliwych substancji do organizmu. Nie jest jednak receptą na toksyny znajdujące się w naszym organizmie.

Zdecydowanie najpopularniejszą formą oczyszczania organizmu jest realizacja tzw. diet oczyszczających. To specyficzne jadłospisy, które oparte są zazwyczaj na owocach i warzywach, czyli produktach powszechnie uważanych za zdrowe. Diety tego typu w większości przypadków mają charakter głodówkowy, tzn. bilans odżywczy jest ujemny.

Do najczęściej stosowanych diet oczyszczających zaliczamy:

  • dietę sokową;
  • detoks Beyonce;
  • dietę warzywno-owocową.

Stosowanie wyżej wymienionych jadłospisów daje rezultaty w postaci pozbycia się złogów tłuszczu, produktów ubocznych przemiany materii oraz toksyn znajdujących się w jelitach i innych narządach wewnętrznych. Jest jednak jedno „ale” – diety tego typu mogą doprowdzać do spowolnienia organizmu, co w przyszłości może być przyczyną nadwagi.

Innym, znacznie wygodniejszym rozwiązaniem pozwalającym na skuteczną detoksykację organizmu jest stosowanie suplementów diet, a w szczególności – błonnika witalnego. To preparat, którego spożycie zalecane jest przez Światową Organizację Zdrowia.

Za sprawą błonnika dochodzi nie tylko do wydalenia toksyn (substancja pęcznieje w jelitach i pochłania zbędne substancje, a następnie jest wydalana z organizmu), ale także usprawnienia pracy układu trawiennego. Co więcej, błonnik pozwala ograniczyć apetyt (powoduje uczucie sytości), zmniejszyć ilość wchłanianego cholesterolu oraz przyśpieszyć perystaltykę jelit.

Bez cienia wątpliwości jest to sposób zdecydowanie zdrowszy. Różnica polega jednak na tym, że suplementacja tej substancji zalecana jest w trybie ciągłym. Dzięki temu, toksyny usuwane są z organizmu na bieżąco.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem fibreselect.pl – witryną producenta doskonałego błonnika witalnego.

admin

The author admin

Leave a Response