close
Lifestyle

Gdzie spędzić Sylwestra za granicą?

Po intensywnych przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia warto pomyśleć o wypoczynku. Sylwestrowa noc i początek roku coraz częściej stają się okazją do odkrywania innych krajów. Gdzie spędzić Sylwestra za granicą oraz co jest szczególnie warte zobaczenia? Subiektywny przegląd poniżej.

Jeśli bez śnieżnej scenerii nie wyobrażamy sobie wkroczenia w Nowy Rok odpowiednią propozycję będą kraje skandynawskie, alpejskie stoki we Francji, Austrii czy Włoszech czy… Laponia. Wbrew chłodnemu klimatowi mieszkańcy kraju Świętego Mikołaja są znani ze swojej serdeczności. Dodatkową atrakcją jest szansa na podziwianie zorzy polarnej, a także na jazdę saniami ciągniętymi przez renifery.

Kto jednak powiedział, że odpowiedzią na dylemat gdzie spędzić Sylwestra za granicą muszą być kraje o scenerii rodem z pocztówek świątecznych? Dla wielbicieli wyższych temperatur dobrą lokalizację będą stanowić np. Tel Awiw z licznymi atrakcjami w postaci zabytków z listy UNESCO. Dodatkową zaletą dla turystów (świetnie wpisującą się zresztą w klimat niedawno obchodzonych Świąt) może być wizyta w pobliskim Betlejem z Bazyliką Narodzenia Pańskiego. Takie połączenie zabawy z lekcją historii to świetna alternatywa dla ciekawych świata. Przelot można zarezerwować poniżej 500 zł  a nocleg w nieco „polowych” warunkach w hostelu znajdziemy już za równowartość 30 zł/ noc.

Przy bardziej zasobnym portfelu można sobie natomiast pozwolić na wizytę w Dubaju. Atrakcję w sylwestrową noc z pewnością będą stanowić fajerwerki odpalane wokół najwyższego budynku na świecie, a także obfitość rozrywek oraz luksusowe warunki zakwaterowania.

Egzotykę oraz doskonałą zabawę odnajdziemy także na ulicach Rio de Janeiro. Roztańczona stolica Brazylii słynie nie tylko z imprez karnawałowych.

gdzie spedzic sylwestra za granica

Jeśli natomiast bardziej od klimatu Ameryki Południowej cenimy azjatycką kulturę, bez względu na prymitywne nieraz warunki warto wybrać się do Indii czy Kambodży. Na bardziej komfortowy pobyt uda nam się zameldować w stosunkowo niedrogiej Tajlandii. Jednym z bardziej interesujących(oraz kosztownych) pomysłów może również być wyprawa do Chin. Wrażenie robią przede wszystkim tamtejsze pokazy fajerwerków i świateł (np. w prowincji kantońskiej czy w Hongkongu). Niezależnie od miejsca przeznaczenia sylwestrowa podróż może być nie tylko okazją do szampańskiej zabawy, ale także do poznania kolejnej części świata – a takie doświadczenia są bezcenne.

Monika

The author Monika

Koty, dobre wino i podróże - niczego więcej mi w życiu nie potrzeba! Kocham czytać i poszerzać swoje horyzonty - wtedy czuję się naprawdę spełniona :)

1 Comment

  1. A co sądzisz o sylwestrach zorganizowanych dla zakochanych i dla rodzin z dziećmi, np. takich jak sylwester nad morzem w Primavera? Chodzi mi dokładnie o taką ofertę http://www.primaveraspa.pl/cennik-pakiety/kubanski-sylwester-nad-morzem/ (akurat w tym roku jest kubański sylwester). Powiem szczerze, że rozważam taką opcję bo jest dla mnie bardzo wygodna – wyjazd jest kilkudniowy, wszystko zorganizowane, zaplanowane, dużo atrakcji, SPA pod nosem…. no i cenowo nie ma tragedii. Jestem ciekawa twojego zdania:)

Leave a Response