close
LifestyleTechnologia

Rodzinny SUV – jak wybrać odpowiedni model?

Statystyki wskazują, że pośród samochodów wyjeżdżających z europejskich salonów aż 37% stanowią SUV-y. Samochody tego typu popularne są zarówno wśród aktywnych singli, jak i rodzin z dziećmi. Tym ostatnim zapewniają przestrzeń i wygodę podróży, a także bezawaryjność. SUV SUV-owi jednak nierówny. Po czym poznać dobre auto dla rodziny? Czym charakteryzują się najlepsze SUV-y i które spełniają wymagania dużej rodziny?

Dlaczego SUV-y to najwygodniejsze auta dla rodziny?

Jeszcze do niedawna SUV-y zupełnie nie kojarzyły się z samochodami rodzinnymi. Przykleiliśmy im łatkę tych sportowych, idealnych dla singli i osób aktywnych. Dziś postrzeganie SUV-ów jest zupełnie inne. Są to najchętniej wybierane samochody rodzinne. Doceniane są one przede wszystkim za wszechstronność. Jednak to nie jedyne zalety SUV-ów jak samochodów rodzinnych. Inne to:

  • zapewnienie dużej ilości miejsca dla dzieci, przez co nawet najdłuższe podróże są komfortowe i wygodne;
  • pojemny bagażnik, do którego bez problemu można przewozić dziecięce wózki, wanienkę do kąpania niemowląt, zabawki czy walizki całej rodziny;
  • niskie spalanie – na rynku bez problemu można znaleźć oszczędne rodzinne SUV-y.

Patrząc na te zalety SUV-ów trudno się dziwić ich popularności. Samochody te okazują się wszechstronne i praktyczne. Zapewniają wysoki komfort podróżowania w każdych warunkach, co zawdzięczają połączeniu cech luksusowego samochodu osobowego i terenowego. SUV SUV-owi jednak nierówny. Na rynku nie brakuje modeli, które oferują różnorodne funkcjonalności. Przymierzając się do zakupu rodzinnego samochodu, na początku warto więc zadać sobie pytanie, jakie ma mieć on rozmiary. SUV-y mogą być pięcio lub siedmioosobowe. Te drugie idealne będą dla większych rodzin. Przykładami wygodnego 7 – osobowego rodzinnego samochodu będą modele Santa Fe lub Tucson od marki Hyundai. Nie bez znaczenia przy wyborze rodzinnego pojazdu będzie też wybór jednostki napędowej. Tu możliwości jest kilka od klasycznego Diesla, przez motory benzynowe po nowoczesne napędy hybrydowe, którymi pochwalić mogą się, chociażby modele KONA czy wspomniany wcześniej Tucson. Przed zakupem analizie powinno się poddać też właściwości jezdne pojazdu.

SUV Hyundai Tucson – auto dla dużej rodziny

Szukając auta dla dużej rodziny, warto zwrócić uwagę na model Hyundai Tucson. Oferuje najnowocześniejsze inteligentne technologie i najbardziej zelektryfikowany układ napędowy w swoim segmencie. Na uwagę zasługuje również stylistyka, która przez wielu określana jest jako rewolucyjna. Przejawia się ona dynamicznymi geometrycznymi liniami, ostrymi kątami, parametrycznie ukrytymi światłami. Jako rodzinny samochód Hyundai Tucson ma też wiele do zaproponowania w zakresie bezpieczeństwa. Zaawansowany układ wspomagania jazdy oraz pakiet bezpieczeństwa aktywnego (7 poduszek bezpieczeństwa, asystent jazdy autostradowej, asystent podążania na pasie ruchu), sprawiają, że na każdej drodze Hyundai Tucson będzie gwarantował dobrą jazdę. O komfort podróży zadba natomiast piękne i przestronne wnętrze, w ostrym nie brakuje najnowszych technologii takich jak ekran i sterowanie dotykowe, cyfrowy zestaw wskaźników, szybka ładowarka bezprzewodowa, łącznik Bluelink.

Hyundai i20 Nowej Generacji – dla miłośników nowoczesnych rozwiązań

Rodzinom do gustu przypadnie też przestronny, bezpieczny i nowoczesny Hyundai i20 Nowej Generacji. Samochód polubią głównie zwolennicy nowoczesnych rozwiązań. Znajdą tu oni dwa ekrany o przekątnej 10,15 cala, system łączności Bluelink, system rozpoznawania mowy online, łączność przy ustalaniu trasy, nawigację po zaparkowaniu, zdalne otwieranie i zamykanie drzwi, opcje znajdź samochód, raport o stanie pojazdu, status samochodu. Hyundai i20 Nowej Generacji to także możliwość wyboru dwóch silników z 3 możliwych oraz inteligentna manualna skrzynia biegów. Komfort jazdy jest natomiast efektem 48 – woltowego hybrydowego układu napędowego i inteligentnej manualnej skrzyni biegów. Rodziny docenią też najbardziej kompleksowy pakiet bezpieczeństwa Hyundaia i20 Nowej Generacji, w których znaleźć można asystenta podążania pasem ruchu, system monitorowania martwego pola czy asystenta ostrzegania o ruchu poprzecznym.

SUV Hyundai Kona – jakość i wydajność

Kompaktowa, ale rodzinna KONA to samochód dla osób ceniących jakość i wydajność. Nowatorska i oryginalna w designie KONA wyposażona jest w najnowsze technologie oraz najnowocześniejsze funkcje łączności i bezpieczeństwa. Swoim użytkownikiem samochód oferuje cyfrowy zestaw wskaźników, ekran dotykowy, inteligentny tempomat (SCC) wzbogacony o funkcję automatycznego zatrzymywania i ruszania, powiadomienie o ruszeniu poprzedzającego pojazdu (LVDS), monitorowanie tylnych siedzeń (RSA) oraz ostrzeżenie przy wysiadaniu (SEW).

Hyundai Santa Fe – SUV komfort i wygoda dla aktywnych

Funkcje rodzinnego samochodu będzie pełnił także Hyundai Santa Fe. Zaprojektowany został tak, aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo podróżującym. SUV pochwalić może się napędem na cztery koła, pełnym komfortem podróży, przestronnością i zaawansowanymi funkcjami łączności. Na uwagę w tym modelu zasługuje szczególnie system SmartSense, który zapewnia bezpieczeństwo i spokój ducha nawet czasie najdłuższych tras. Podróż z dziećmi będzie również bezpieczna dzięki systemowi LKA.

admin

The author admin

Leave a Response