close
Lifestyle

Jaki prezent dla brata wybrać?

Uprawianie sportów ekstremalnych daje organizmowi ogromny zastrzyk adrenaliny. To oryginalny pomysł na prezent dla brata, np. na urodziny czy imieniny. Wśród ekstremalnych upominków najpopularniejsze są skoki na elastycznej linie z wysokości i z samolotu ze spadochronem. Ciekawym pomysłem na prezent jest również lot w tunelu aerodynamicznym.

Ekstremalne prezenty w powietrzu – skok z wieżowca

Ekstremalne skoki z dużych wysokości, jak dream jump, to oryginalny pomysł na prezent dla brata. Jest to technika skakania z wykorzystaniem specjalnych lin asekuracyjnych, które przypina się w okolicy bioder. Organizatorzy zabawy mocują sprzęt na wysokościach nawet ponad 200 metrów, np. na kominach lub dachach wieżowców. Długi i swobodny lot powala wykonywać przez skoczka dowolne akrobacje. Aby oddać skok, należy mieć skończone 18 lat i ważyć mniej niż 120 kilogramów. Cena vouchera upominkowego kosztuje od około 90 do 380 złotych.

Urodzinowy prezent – skok na bungee

Bungee to najpopularniejsza forma skoków ekstremalnych. Uczestnicy wydarzenia wjeżdżają na żurawia wieżowego o wysokości około 90 metrów. Bezpieczna lina z gumkami lateksowymi przypinana jest zazwyczaj do kostek skoczka. Niektóre firmy, organizujące skoki na bungee, oferują dodatkowo możliwość profesjonalnego filmowania i fotografowania całego wydarzenia. Koszt zabawy to około 130-180 złotych.

Prezent dla niego – skok ze spadochronem

Skoki spadochronowe odbywają się zawsze w towarzystwie instruktora, który dba o bezpieczeństwo początkujących skoczków. Przed wejściem do awionetki odbywa się szczegółowy instruktarz i uczestnik przebiera się w specjalny kombinezon, gogle oraz kask. Prezent w postaci ekstremalnego przeżycia na wysokości 4000 metrów kosztuje od 600 do 1400 złotych. Istnieje możliwość filmowania całego wydarzenia profesjonalnym sprzętem.

Prezent dla młodszego brata – lot w tunelu aerodynamicznym

Tunel aerodynamiczny to zamknięta przestrzeń w której działają silne strugi powietrza, które umożliwiają unoszenie się w powietrzu. Możliwość pokonania grawitacji to doskonały pomysł na prezent dla młodszego brata, ale z atrakcji mogą też korzystać starsi. Przed wejściem do tunelu odbywa się szkolenie, które prowadzi wykwalifikowany instruktor. Uczestnik zabawy przebiera się w specjalny kombinezon i spędza czas w tunelu przez około 2 minuty. Ceny za atrakcję wynoszą około 100-450 złotych.

admin

The author admin

Leave a Response