close
LifestyleParenting

Prezent na chrzciny – jak mądrze wybrać?

Chrzest święty dziecka to wielkie wydarzenie w życiu każdej rodziny. Dla jednych jest to przeżycie duchowe, inni mają do tego podejście bardziej komercyjne, a kolejni traktują ów zdarzenie jako okazję do spotkania z bliskimi. Bez względu na podejście, tego dnia cała uwaga skupiona jest na maluszku, który zasługuje na wszystko co najlepsze – miłość, opiekę, szczęście i uśmiech.

Warto z tej okazji podarować dziecku także piękny upominek. Jedni do tematu prezentu podejdą bardziej duchowo, kolejni sentymentalnie, a następni zdecydowanie praktycznie. Która droga jest najlepsza? Nie nam to oceniać – wszystko zależy od sytuacji, w jakiej odbywają się chrzciny, rodziców, gości i wielu innych czynników. Jak dokonać wyboru i na co się zdecydować? Podpowiadamy!

Prezent religijny, bo tak należy nazwać każdy medalik, łańcuszek, Biblię czy święty obrazek to zdecydowanie najpiękniejszy pomysł na prezent Z pewnością okaże się w przyszłości piękną pamiątką Chrztu Świętego.

Prezent sentymentalny to kategoria upominków z dedykacją. Prezenty personalizowane z okazji tego wydarzenia to coraz bardziej popularne podarunki, na które decydują się nie tylko rodzice i chrzestni, ale także pozostali zaproszeni goście. W tej kategorii znajdują się zarówno ozdobne i pamiątkowe przedmioty jak ramki na zdjęcia, wazoniki na wspomnienia czy piękne skarbonki, jak i bardziej praktyczne rozwiązania, zabawki czy ubranka.

Praktyczny upominek to wszelkiego rodzaju podarunki, które okażą się mniej pamiątkowe, a bardziej potrzebne dziecku czy rodzicowi. Oczywiście można tu mówić o przysłowiowej „kopercie”, ale naszym zdaniem warto zdecydować się jednak na coś bardziej konkretnego, np. bon na zakupy w sklepie dziecięcym. W takiej sytuacji jest pewność, że podarowany upominek zostanie wykorzystany na potrzeby malucha, a sam zainteresowany dostanie to czego najbardziej potrzebuje. W tej kategorii znajdują się także podarunki „tu i teraz”, a w niej zabawki, ubranka i akcesoria potrzebne rodzicom. Ten podarunek nie ma być pamiątką, a właśnie niezbędnym gadżetem. To idealne rozwiązanie, które może okazać się wybawieniem dla dorosłych i pięknym prezentem dla dziecka.

Lokata na lata to już bardziej zaawansowana forma praktycznego prezentu. Nie mówimy tutaj o tym co teraz, ale wprost przeciwnie, o przyszłości. Tutaj warto wspomnieć o lokatach długoterminowych, kontach oszczędnościowych, a nawet bardzie drogiej biżuterii czy innych luksusowych dobrach.

Poszukując prezentu z okazji Chrztu Świętego warto pamiętać o tym, że upominek choć ważny, nie jest najważniejszy. W tym dniu warto zadbać o dobrą atmosferę, wesprzeć rodziców w opiece nad maluszkiem czy zająć się organizacją spotkania. To będzie największy i najwspanialszy prezent, jaki można podarować młodym rodzicom. Z pewnością go docenią i spojrzą z ulgą i wdzięczności, kiedy kolejny raz weźmiesz ich dziecko na spacer, by mogli spokojnie zjeść czy porozmawiać. Pamiętaj o tym jak ważne są gesty i dobre uczynki! To zawsze wraca!

Monika

The author Monika

Koty, dobre wino i podróże - niczego więcej mi w życiu nie potrzeba! Kocham czytać i poszerzać swoje horyzonty - wtedy czuję się naprawdę spełniona :)

Leave a Response