close
Uroda

Paznokcie żelowe – wzory, samodzielne wykonanie

Paznokcie żelowe szturmem zdobyły serca wielu pań, którym zależy na pięknym manicure, ale też nie mają ochoty na zbyt częste wizyty w salonach kosmetycznych. Paznokcie żelowe mogą utrzymywać się w idealnym stanie nawet przez kilka tygodni. Sekretem pozostaje tutaj odpowiednie utwardzenie. O tym, co jest potrzebne, by uzyskać pożądany efekt nawet w domowym zaciszu – piszemy poniżej.

Samodzielne wykonanie żelowych paznokci wcale nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Należy oczywiście zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, niemniej jednak jest to jednorazowy wydatek, który może nam przy odpowiedniej konserwacji służyć przez wiele lat. Co za tym idzie – oszczędzamy na profesjonalnej usłudze kosmetycznej.

Samodzielne wykonanie

Paznokcie żelowe wymagają nabycia: lampy UV, która służy do utwardzania żeli do paznokci, płyny odtłuszczające oraz służące do przygotowywania naturalnej płytki paznokcia na przyjęcie żelu, same żele (bazowe, budujące, kamuflujące oraz nabłyszczające), a także inne narzędzia – formy do paznokci, pilniki, szczoteczki, balsamy nawilżające skórki etc. Nietrudno zauważyć, iż to cały arsenał akcesoriów. Warto jednak zauważyć, iż jednorazowy koszt wizyty w salonie może wynosić 100 – 160 złotych za założenie oraz około 100 za każde uzupełnienie płytki, toteż samodzielna pielęgnacja jest dużo bardziej opłacalna.

Żelowe tipsy umożliwiają nie tylko estetyczne (i trwałe) zdobienie płytki. Jedno – bądź trójfazowe żele nadają się także do wydłużania paznokci oraz nadawania im pożądanego kształtu. Jest to więc nie tylko zabieg pielęgnacyjny – może służyć także do rekonstrukcji słabych, łamliwych paznokci, zarówno na dłoniach jak i na stopach. Niestety, paznokcie żelowe nie są pozbawione wad. Przede wszystkim ich wykonanie jest bardzo czasochłonne i może zajmować nawet kilka godzin. Można się zdecydować na pokrycie żelem szablonu bądź tipsa. Każdorazowo rezultat utrzymuje się przezkilkanaście dni, a nawet do kilku tygodni.

Paznokcie żelowe – wzory

Najbardziej popularne tegoroczne trendy wskazują na dowolne kształty paznokci żelowych. Mogą być zaokrąglone na brzegach, ale też owalne czy szpiczaste. Wszystkie efekty łatwo uzyskać dzięki specjalnym szablonom. W kwestii kolorów poza nieśmiertelną klasyczną czerwienią modne pozostają m.in. błękit, mleczna biel, róż pudrowy, pastelowy odcień zieleni a także różnorodne połączenia typu ombre, łączące w sobie różne odcienie z tej samej palety barw, bądź też całkowicie kontrastowe kolory.

admin

The author admin

Leave a Response