close

Parenting

ParentingZdrowie

Zastój pokarmu – co jest jego przyczyną i jak sobie z nim radzić?

zastoj pokarmu

Lekarze specjaliści i inni eksperci badający prawidłowy rozwój niemowląt są zgodni, że mleko matki jest najbardziej optymalnym z posiłków przez kilka miesięcy życia dziecka. Pomaga w budowaniu bariery immunologicznej, a sam proces karmienia ma korzystny wpływ na budowanie więzi między noworodkiem i jego mamą. Niestety, laktacja nie u każdej kobiety przebiega prawidłowo, co może być przyczyną frustracji, nieprzespanych nocy a nawet prowadzić do depresji poporodowej. Warto zawczasu dowiedzieć się, jak radzić sobie w przypadku takiego problemu jak zastój pokarmu. Czym jest oraz jakie sposoby warto zastosować opisujemy poniżej.

Czytaj więcej
Parenting

Jak nauczyć dziecko spać w łóżeczku – poznaj nasze rady!

dziecko w lozeczku

Kołysanie, tulenie, śpiewanie, noszenie na rękach. W końcu maluch zasypia, a Ty odkładasz go do łóżeczka, jednak nie na długo… Gdy tylko poczuje materac, od razu otwiera oczy i płaczem sygnalizuje poziom swojego niezadowolenia. A ten zwykle jest bardzo duży. Więc znów – kołysanie, tulenie, śpiewanie. I znów to samo – płacz. W końcu kładziesz się razem z nim do Twojego łóżka. Nie udało się. Znowu.

Czytaj więcej
LifestyleParenting

Popularne serie i zestawy Lego

easter-2149637_1920(1)

Jeśli istnieją zabawki kultowe, to obok lalek Barbie, kostki Rubika czy jo-jo z pewnością zaliczają się do nich klocki Lego. Tajemnica ich sukcesu tkwi w tym, że występują w niezwykle zróżnicowanych formach, dopasowanych do potrzeb dzieci i młodzieży obojga płci, w różnym wieku. Kolejne kolekcje pojawiają się za każdym razem z taką częstotliwością, by nie tylko odpowiadać, ale wręcz wyprzedzać trendy zabawkarskie na rynku. Jakie są obecnie dostępne popularne serie i zestawy Lego? Kilka przykładów wraz z krótkimi ich charakterystykami opisujemy poniżej.

Czytaj więcej
LifestyleParenting

Prezent na chrzciny – jak mądrze wybrać?

chrzest

Chrzest święty dziecka to wielkie wydarzenie w życiu każdej rodziny. Dla jednych jest to przeżycie duchowe, inni mają do tego podejście bardziej komercyjne, a kolejni traktują ów zdarzenie jako okazję do spotkania z bliskimi. Bez względu na podejście, tego dnia cała uwaga skupiona jest na maluszku, który zasługuje na wszystko co najlepsze – miłość, opiekę, szczęście i uśmiech.

Czytaj więcej
Parenting

Jaki wózek dla niemowlaka?

2-organizer-do-wozka-skip-hop

Wybór wózka dla niemowlaka nie jest prosty. Zwykle przed jego zakupem pojawiają się pytania – czy lepszy będzie taki wielofunkcyjny, czy też gondola i czy powinien mieć pompowane kółka czy też plastikowe. Poza tym ważna jest również waga sprzętu dobrana przede wszystkim do możliwości mamy oraz wielkość – tak by swobodnie mieścił się do bagażnika. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupów i jakie akcesoria do wózka mogą okazać się niezbędne?

Czytaj więcej
ParentingZdrowie

Mleko matki i jego właściwości

baby

Pokarm, który podawany jest noworodkowi i niemowlęciu, ma bezpośredni wpływ na jego prawidłowy rozwój. Najlepsze jest mleko matki, które zawiera wszystkie niezbędne dla niego składniki. Niezmiernie ważne są zawarte w mleku matki „dobre” bakterie, które zapewniają ochronę przed patogenami. Co jednak zrobić, jeśli mama nie może karmić piersią?

Czytaj więcej
ParentingZdrowie

Termometr do ucha. Dlaczego warto go mieć w domowej apteczce?

Termometr do ucha

Gorączka u dzieci daje dość charakterystyczne objawy. Prócz rozpalonego czoła czy wypieków można zaobserwować również większą drażliwość, brak apetytu, często także zaburzenia ze strony układu trawiennego. Najistotniejsze w takiej sytuacji pozostaje dokładne określenie, jak wysoka jest temperatura ciała malucha. Termometr do ucha stanowi innowacyjne urządzenie – dzięki wykorzystaniu podczerwieni jest w stanie mierzyć nie tylko temperaturę błony bębenkowej, ale i otaczających ucho komórek. Oczywiście wiąże się z tym wysoka dokładność wyniku, porównywalna do tej, jaką można osiągnąć mierząc gorączkę w odbycie.

Czytaj więcej
1 2 3 6
Page 1 of 6