close

Parenting

Parenting

Tradycyjna kołyska w nowoczesnym wydaniu

koszmojzesza

Przygotowujesz się do narodzin dziecka i poszukujesz funkcjonalnego, wygodnego i bezpiecznego łóżeczka? Postaw na kosz Mojzesza. To nowoczesne posłanie, które idealnie nadaje się dla noworodka i niemowlaka. Jakie ma zalety? Wyjaśniamy.

Kosz Mojzesza – idealne posłanie dla maluszka

Dlaczego taki kosz najlepiej nadaje się na posłanie dla niemowlaka? Ponieważ ma przestrzeń do spania, która idealnie pasuje do wymiarów malca. Zapewnia mu intymną, przytulną i bezpieczną przestrzeń, która kojarzy się dziecku z łonem matki. W takich warunkach może spokojnie wypoczywać, poznawać świat i spędzać noce. Kosz Mojzesza ma także niewielkie wymiary zewnętrzne, dzięki czemu bez problemu mieści się nawet w niedużym pomieszczeniu. Można bez problemu ustawić go także w sypialnie rodziców. Wyposażony jest w kółka, za sprawą których takie posłanie można swobodnie przemieszczać. To rozwiązanie umożliwia też wygodne bujanie łóżeczkiem, co ułatwia ukojenie dziecka do snu. Kosz Mojzesza można też wyposażyć w baldachim, który chroni maluszka przed nadmiarem światła w dzień, a także przeciągiem oraz owadami. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego rodzaju produktów. Mogą mieć różne kształty, kolory i być wykonane z różnych materiałów.

Rodzaje łóżeczek dla małych dzieci

Poszukując łóżeczka dla dziecka, mamy do wyboru tradycyjne konstrukcje ze szczebelkami, kołyski oraz łóżeczka dostawne. Te pierwsze są najbardziej wszechstronne, ale ze względu na spore gabaryty nie najlepiej nadają się dla najmniejszych dzieci. Nowoczesnym rozwiązaniem są łóżeczka dostawne, które ustawia się przy posłaniu rodziców. Umożliwiają one łatwiejszą opiekę nad malcem w nocy – zwłaszcza karmienie i tulenie do snu. Najbardziej odpowiednim łóżkiem dla noworodka i niemowlaka będzie jednak tradycyjna kołyska – głównie ze względu na dopasowane do ciała malca wymiary i dużą mobilność. Jej nowoczesną odmianą jest tzw. kosz Mojzesza. Ten produkt cieszy się bardzo dużą popularnością wśród nowoczesnych rodziców.

Czytaj więcej
Parenting

Sposoby na zimowe spacery z dzieckiem

spiwordowozka

Jak zabezpieczyć malucha przed zimnem, wiatrem oraz opadami atmosferycznymi podczas spacerów z wózkiem w chłodne zimowe miesiące? Zwykłe domowe kołderki i kocyki mogą nie wystarczyć. Rozwiązaniem jest specjalny śpiwór do wózka, który możemy kupić w wielu różnych wersjach i wzorach. Podpowiadamy, dlaczego warto go używać.

Maluch na spacerze

Chłód i niepogoda nie powinny skłaniać nas do rezygnacji ze spacerów z wózkiem. Małe dzieci potrzebują częstego kontaktu ze świeżym powietrzem – to warunek ich prawidłowego rozwoju. Zdobywają wówczas niezbędną im odporność i prawidłowo dotleniają organizm. Tak uważają lekarze pediatrzy, którzy – jeśli tylko dziecko nie jest przeziębione lub chore – zalecają codzienne spacery z maluszkiem. Warto dodać, że na regularnych spacerach z maluszkiem korzystają też ich opiekunowie. To świetny sposób na odpoczynek i regenerację sił.

Przygotowania do spaceru

Do spaceru z maluszkiem w wózku w zimowe miesiące należy się jednak odpowiednio przygotować. Chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie ciała bobasa przed szkodliwym działaniem chłodu, przenikliwego wiatru oraz deszczu i śniegu. Służą do tego odpowiednie pokrowce, w które wyposażona jest większość wózków (gondole i wersje spacerowe). Takie akcesoria to jednak za mało. Dlatego rodzice opatulają maluchy kocykami i innymi domowymi tekstyliami, mającymi zapobiec utracie ciepła przez malucha. Takie okrycia dzieci bardzo łatwo z siebie zrzucają. Wystarczy kilka ruchów nóżkami, by kocyk zsunął się z ich ciała.

Śpiwór do wózka i jego zalety

Dlatego do zimowych spacerów lepiej nadaje się śpiwór do wózka. To specjalistyczne akcesorium okrywa malca z każdej strony – nie tylko od góry, ale również od strony plecków. Wyposażone jest też w zamek błyskawiczny, który zapobiega zrzuceniu takiego okrycia przez dziecko. Taki śpiwór od wózka bez trudu można dopasować do różnych pór roku oraz modeli wózków. Dostępny jest w wielu atrakcyjnych wzorach i wersjach kolorystycznych.

Czytaj więcej
ParentingZdrowie

Trądzik niemowlęcy – przyczyny, objawy, leczenie

tradzik-niemowlecy

Opieka nad nowo narodzonym dzieckiem stanowi szereg wyzwań nawet dla doświadczonych matek. Różnego rodzaju uczulenia, choroby skórne i inne infekcje od lat spędzają sen z powiek rodzicom noworodków. Wśród nich znajduje się także trądzik niemowlęcy – przypadłość o tyle powszechna, co charakterystyczna. O tym, jak ją rozpoznać i jakie są możliwości leczenia piszemy poniżej.

Czytaj więcej
Parenting

Foteliki samochodowe RWF – dlaczego warto je wybierać?

dziecko

Foteliki samochodowe mogą być montowane przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Oczywiście nie każdy fotelik ma uniwersalny montaż, a foteliki RWF muszą posiadać odpowiedni profil i być przetestowane w wielu symulacjach zderzeń: czołowych, jak i bocznych. Najbardziej rygorystyczne testy przeprowadza szwedzki instytut badawczy VTI. Test Plus zdają jedynie foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy i to pierwszy powód, dla którego warto je wybierać. Jakie są inne?

Czytaj więcej
Parenting

Jak zabawki mogą wpływać na rozwój niemowląt

rozwoj niemowlat

Świadome rodzicielstwo to nie tylko dbanie o spełnianie podstawowych potrzeb dziecka, lecz również tych związanych z edukacją. Współcześnie powszechna jest świadomość, że rozwój malucha ma największą dynamikę w pierwszych trzech latach życia. Doskonałym sposobem na stymulację psychofizyczną jest nauka przez zabawę. Warto w tym celu poznać szeroką ofertę zabawek edukacyjnych dedykowanych niemowlętom. Poniżej przedstawiamy niektóre ich rodzaje.

Czytaj więcej
ParentingZdrowie

Zastój pokarmu – co jest jego przyczyną i jak sobie z nim radzić?

zastoj pokarmu

Lekarze specjaliści i inni eksperci badający prawidłowy rozwój niemowląt są zgodni, że mleko matki jest najbardziej optymalnym z posiłków przez kilka miesięcy życia dziecka. Pomaga w budowaniu bariery immunologicznej, a sam proces karmienia ma korzystny wpływ na budowanie więzi między noworodkiem i jego mamą. Niestety, laktacja nie u każdej kobiety przebiega prawidłowo, co może być przyczyną frustracji, nieprzespanych nocy a nawet prowadzić do depresji poporodowej. Warto zawczasu dowiedzieć się, jak radzić sobie w przypadku takiego problemu jak zastój pokarmu. Czym jest oraz jakie sposoby warto zastosować opisujemy poniżej.

Czytaj więcej
Parenting

Jak nauczyć dziecko spać w łóżeczku – poznaj nasze rady!

dziecko w lozeczku

Kołysanie, tulenie, śpiewanie, noszenie na rękach. W końcu maluch zasypia, a Ty odkładasz go do łóżeczka, jednak nie na długo… Gdy tylko poczuje materac, od razu otwiera oczy i płaczem sygnalizuje poziom swojego niezadowolenia. A ten zwykle jest bardzo duży. Więc znów – kołysanie, tulenie, śpiewanie. I znów to samo – płacz. W końcu kładziesz się razem z nim do Twojego łóżka. Nie udało się. Znowu.

Czytaj więcej
LifestyleParenting

Popularne serie i zestawy Lego

easter-2149637_1920(1)

Jeśli istnieją zabawki kultowe, to obok lalek Barbie, kostki Rubika czy jo-jo z pewnością zaliczają się do nich klocki Lego. Tajemnica ich sukcesu tkwi w tym, że występują w niezwykle zróżnicowanych formach, dopasowanych do potrzeb dzieci i młodzieży obojga płci, w różnym wieku. Kolejne kolekcje pojawiają się za każdym razem z taką częstotliwością, by nie tylko odpowiadać, ale wręcz wyprzedzać trendy zabawkarskie na rynku. Jakie są obecnie dostępne popularne serie i zestawy Lego? Kilka przykładów wraz z krótkimi ich charakterystykami opisujemy poniżej.

Czytaj więcej
1 2 3 6
Page 1 of 6