close
LifestyleUrodaZdrowie

Jaki olejek do masażu jest najlepszy dla Ciebie?

Masaż jest zabiegiem fizjoterapeutycznym o wielu zastosowaniach. Korzyści z udziału w sesjach masażu pojawiają się zarówno na polu zdrowotnym, jak i kosmetycznym. Odpowiednia technika może pomóc m.in. w rehabilitacji po urazach, spowolnionej przemianie materii, cellulicie, zwiotczeniach skóry, ale też pozwala stymulować optymalną pracę narządów wewnętrznych. Klasyczny masaż tudzież zabieg drenujący bądź wykorzystujący elementy aromaterapii trudno wyobrazić sobie oczywiście bez odpowiednich olejków do masażu. Ich właściwości doskonale uzupełniają efekt terapeutyczny. Poniżej opisujemy kilka z najpopularniejszych specyfików stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej, naturalnej czy w salonach SPA.

Olejek z jojoby

Ma działanie antybakteryjne, co jest przydatne zwłaszcza w terapii trądziku – zarówno w przypadku masażu twarzy, jak i całego ciała. Jojoba może być z powodzeniem stosowana także w alergiach kontaktowych. Olejek podczas masażu twarzy doskonale nawilża skórę, pomaga też leczyć podrażnienia słoneczne. Może być stosowany zarówno w indywidualnej postaci, jak i jako składnik bardziej złożonych kompozycji.

Olejek do masażu z awokado

Najczęściej bywa składnikiem mieszanek wraz z wspomnianym powyżej olejkiem z jojoby. Posiada stosunkowo gęstą konsystencję, ale też intensywnie odżywia skórę. Ekstrakt z awokado jest bogaty w witaminy A, B1, B2 oraz D, a także minerały – m.in. potas. Dzięki temu olejek do masażu ma antybakteryjne działanie, z kolei jego gęstość i zdolność przenikania do komórek skóry gwarantują pomoc w walce ze zmarszczkami. Skóra jest regenerowana także ze względu na zawartość kwasu pantotenowego, lecytyny oraz fitosteroli i to nawet w takich problemach dermatologicznych jak egzemy, trądzik czy wysypki. Odpowiednia technika masażu w połączeniu z olejkiem awokado ma odmładzające skórę właściwości – stymulowana jest m.in. produkcja kolagenu w komórkach. ‚

Olejek z palczatki cytrynowej

Stosuje się go głównie w celach aromaterapeutycznych. Trawa cytrynowa ma właściwości korzystnie oddziałujące na układ nerwowy, może pomagać w stanach przewlekłego zmęczenia, przy migrenie, a także w wyczerpaniu długotrwałą podróżą. Masaż z wykorzystaniem olejku z trawy cytrynowej może stanowić także uzupełnienie kuracji w przeziębieniu, grypie czy stanach zapalnych mięśni. Łagodzi on skutecznie skurcze – również po intensywnym treningu.

Olejek ze słodkich migdałów

To niezwykle popularny rodzaj olejku do masażu. Mimo gęstej konsystencji dobrze wnika w skórę, co więcej – jest bardzo wydajny. Olejek do masażu ma właściwości nawilżające i zmiękczające skórę, zabezpiecza ją też przed utratą wilgoci. Z powodzeniem można go stosować w połączeniu z innymi składnikami odżywczymi. Sam olejek zawiera wysoki procent kwasów linolowego oraz oleinowego. Dzięki masażom z jego wykorzystaniem zmniejszane jest napięcie mięśniowe oraz dolegliwości bólowe.

Olejek kokosowy do masażu

Bywa stosowany zarówno w gabinetach SPA, jak i w domowym zaciszu. Olejek ten jest znany z wysokiej zawartości witaminy E. Nadaje się m.in. do masażu twarzy – w celu zredukowania zmarszczek, dogłębnego nawilżenia skóry oraz prewencji jej odwodnienia. Kwasy mlekowy oraz laurynowy także będące w składzie olejku wykazują działanie antyseptyczne. Dodatkowo warto zaznaczyć, iż taki olejek dobrze przygotowuje ciało na przyjęcie innych składników odżywczych – dobrze się wchłania. Warunkiem jest zakup olejku frakcjonowanego – w przeciwnym razie specyfik może się okazać zbyt gęsty.

olejek do masazu

Warto pamiętać, że stosowanie olejku do masażu jeżeli cierpimy na skłonności do alergii czy dermatoz powinna być skonsultowana ze specjalistą. Dobrze jest upewnić się, że używany produkt ma naturalny skład i nie wywołuje skutków ubocznych. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek objawy – pieczenie, wysypka czy zaczerwienienia należy niezwłocznie przerwać stosowanie danego specyfiku.

Monika

The author Monika

Koty, dobre wino i podróże - niczego więcej mi w życiu nie potrzeba! Kocham czytać i poszerzać swoje horyzonty - wtedy czuję się naprawdę spełniona :)

1 Comment

Leave a Response