close
LifestyleUroda

Jak malować rzęsy, aby uzyskać optymalne efekty?

Sztuka makijażu nie zawsze jest prosta. W większości uczymy się jej na błędach. Każda pani ma przy tym swoje sposoby na uzyskanie efektu finalnego. Wiedzę o tym, jak malować rzęsy z reguły zdobywa się w pierwszej kolejności. Czy aby na pewno? Jak poprawnie wykonać ten etap makijażu, by nie zmarnować wysiłku włożonego w uprzednie czynności?

Malowanie rzęs z reguły powinno być jednym z ostatnich etapów makijażu. Na rynku nie brakuje produktów o wielowymiarowym działaniu – tuszów pogrubiających, wydłużających, podkręcających, spełniających funkcje zalotki, a nawet pulsujących automatycznie. Wiele z nich łączy w sobie kilka funkcji. Nie należy też zapominać o mnogości odcieni, w jakich kosmetyki są dostępne. Większość pań jest wierna czarnej mascarze, przy czym największą popularnością cieszą się pogrubiające szczoteczki (silikonowe bądź tradycyjne).

Właściwie wytuszowane rzęsy dodają elegancji nawet najprostszemu makijażowi. Kluczowy jest jednak wybór tuszu.

Powinien być dopasowany do tego, jakich rzęs jesteśmy posiadaczkami (cienkich i długich, krótkich, ale gęstych, zniszczonych henną, o nieregularnej długości etc.).

Każdy makijaż powinien zaczynać się od dokładnego oczyszczenia i nawilżenia twarzy. Po dodaniu wszystkich elementów (a więc – bazy, podkładu, pudru, bronzera, bazy pod cienie, cieni, eyelinera etc…) przychodzi moment na wytuszowanie rzęs. Dobrze przedtem przyprószyć je transparentnym pudrem, wtedy mascara zyskuje bowiem na trwałości. Istnieją różne szkoły dotyczące trzymania szczoteczki oraz poruszania ją. Generalnie najbardziej pewny sposób, by uniknąć efektu tzw. pajęczych nóżek czy grudek na rzęsach to ruch zygzakowaty, pod kątem ostrym. Zawsze rozpoczynamy ich tuszowanie od nasady.

jak malowac rzesy

Jeśli jesteśmy fankami dramatycznego efektu warto pomalować rzęsy dwukrotnie, ale uwaga – drugą warstwę dobrze położyć jak najszybciej, jeszcze przed wyschnięciem pierwszej. Następnym krokiem pozostaje…szczotkowanie. Dzięki temu z rzęs usunięty jest nadmiar mascary, a one są lepiej rozdzielone i wyrazistsze. Tuszowanie obejmuje nie tylko górną powiekę. Dolne rzęsy także można podkreślić – jednak tutaj trudniej jest nałożyć kosmetyk – są one bowiem cieńsze i delikatniejsze.

Garść cennych porad znajdziecie również na poniższym filmiku 🙂

Monika

The author Monika

Koty, dobre wino i podróże - niczego więcej mi w życiu nie potrzeba! Kocham czytać i poszerzać swoje horyzonty - wtedy czuję się naprawdę spełniona :)

Leave a Response