close
LifestyleUrodaZdrowie

Luminoterapia – co możesz dzięki niej zyskać?

Medycyna estetyczna oferuje dużo mniej inwazyjne sposoby na korygowanie urody niż dominująca jeszcze kilkanaście lat temu chirurgia plastyczna. Zabiegi są przeprowadzane w trybie ambulatoryjnym, w większości nie wymagają rekonwalescencji, a ich koszty w porównaniu z operacjami są relatywnie niższe. Dodatkowo niektóre z procedur mogą być naprawdę przyjemne, tak jak luminoterapia.

Ten sposób na odżywianie komórek skóry zdobywa coraz szerszą grupę zwolenników. Luminoterapia to naturalny sposób na przekształcenie świateł led w energię komórkową. To, w jakim stopniu naświetlenie będzie stymulujące zależy od wieku pacjenta, jego fototypu, ale też kondycji tkanek skóry. Fototerapia LED wykorzystuje cztery rodzaje światła. Czerwone, najgłębiej wnikające w skórę ma za zadanie dotleniać komórki, stymulować produkcję elastyny i kolagenu, regulować mikrokrążenie (eliminując problemy z cerą naczyniową, oraz poprawiając koloryt). Skóra szybciej się regeneruje, hamowane są także procesy jej przedwczesnego starzenia. Żółte światło LED wnika mniej głęboko, jednak również zwiększa produkcję kolagenu oraz elastyny. Jest pomocne zwłaszcza w przypadku redukcji blizn i rozstępów. Zielone światło ma bardziej powierzchowne oddziaływanie. Dzięki niemu można rozjaśniać przebarwienia, znamiona czy piegi. Niebieskie wiązki LED natomiast stosowane są do terapii cery trądzikowej. Ma ono właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i zapobiegające powstawaniu wyprysków. Kombinacją światła czerwonego i niebieskiego jest światło fioletowe. Używa się go, gdy zmiany trądzikowe są intensywniejsze, a na powierzchni skóry występują podrażnienia.

Stymulacja światłem LED pozwala tym samym na:

  • redukcję zmarszczek oraz zwiotczeń;
  • lepsze nawilżenie skóry oraz stymulację krążenia krwi podskórnego;
  • niwelowanie przebarwień;
  • redukcję zmian trądzikowych, blizn, a także egzemy;
  • eliminację cellulitu (w szczególności cellulitu wodnego), drenaż;
  • leczenie stanów zapalnych skóry, również natury alergicznej.
Luminoterapia

Warto zaznaczyć, iż terapia światłem LED jest całkowicie bezpieczna i to niezależnie od typu skóry i wielu. Bezbolesny zabieg odbywa się szybko, nie ma skutków ubocznych. Poza efektami, jakie można zauważyć już po pierwszym zabiegu, luminoterapia stanowi także sposób na relaks. Procedurze naświetlania towarzyszy kojąca muzyka – atmosfera w gabinecie jest wyraźną antytezą zasady, że dla urody należy „cierpieć”.

Monika

The author Monika

Koty, dobre wino i podróże - niczego więcej mi w życiu nie potrzeba! Kocham czytać i poszerzać swoje horyzonty - wtedy czuję się naprawdę spełniona :)

1 Comment

Leave a Response