close
Lifestyle

Łódź na weekend z dzieckiem – co zwiedzić?

Chociaż Łódź może się pochwalić prawie siedmiusetletnią historią, to znana jest ona głównie ze swojego przemysłowego rozkwitu w XIX wieku oraz współcześnie działającej szkoły filmowej. To miasto pełne kontrastów, w którym nowoczesne inwestycje wyrastają wśród zabytków z industrialną przeszłością, dlatego turyści odwiedzający Łódź z dziećmi mogą tu znaleźć atrakcje dla całej rodziny.

Goszcząc w dawnej przemysłowej stolicy Polski, możesz odwiedzić parki nauki, jedno z najnowocześniejszych planetariów w Europie oraz nietypowe muzea! Dowiedz się, gdzie warto się wybrać się z dzieckiem, i sprawdź, który z hoteli będzie najlepszy dla Twojej rodziny.

Hotele Łódź – liczy się Piotrkowska

Wpisując w wyszukiwarkę „noclegi Łódź”, łatwo zauważyć, że wszystkie najpopularniejsze obiekty skupione są wokół ulicy Piotrkowskiej. Nie bez przyczyny – to najbardziej reprezentacyjny deptak w Łodzi. Znajduje się tutaj wiele galerii, restauracji, a także część szlaku Łódź Bajkowa, który wiedzie śladami pomników postaci pochodzących z najpopularniejszych polskich animacji. To właśnie tutaj zlokalizowane są hotele w Łodzi należące do sieci AccorHotels:

  • ibis Lodz Centrum – hotel klasy ekonomicznej, przeznaczony raczej dla gości odwiedzających miasto w interesach, ale osoby o mniejszym budżecie również znajdą w nim wygodne zakwaterowanie;
  • Novotel Łódź Centrum – czterogwiazdkowy hotel, który już z daleka przyciąga wzrok swoją nowoczesną architekturą. Osoby zameldowane w Novotelu mogą liczyć na najwyższej jakości obsługę. W hotelu znajduje się wypożyczalnia rowerów.

Oba obiekty mieszczą się w bliskim sąsiedztwie, a dotarcie od ich drzwi wejściowych do sławnej Piotrkowskiej wymaga pokonania stu metrów.

Łódź z dzieckiem – gdzie zabrać najmłodszych?

W ciągu ostatnich 20 lat w Łodzi powstały setki inwestycji, dzięki którym miasto zyskało nowoczesne oblicze. To właśnie za sprawą tego boomu rodziny podróżujące do Łodzi mogą odwiedzać liczne ciekawe atrakcje. Poniżej znajdziesz kilka wybranych miejsc, które warto zobaczyć:

  • Łódź Bajkowa – wycieczkę z najmłodszymi warto zacząć od spaceru znanym szlakiem turystycznym. Na trasie zobaczycie dziesięć figurek z brązu, prezentujących bohaterów bajek i filmów tworzonych w słynnym Studiu Małych Form Filmowych Se-ma-for, takich jak Miś Uszatek, Pingwin Pik-Pok czy Miś Colargol.
  • Muzeum Kinematografii – kolejnym punktem na mapie Łodzi, który spodoba się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, jest muzeum funkcjonujące w XIX-wiecznym pałacyku. Dzięki wystawom stałym wszyscy zwiedzający mogą poznać historię kina i wynalazków, które zrewolucjonizowały jego rozwój. Z kolei najmłodsi mogą dosłownie wejść do świata postaci z najsłynniejszych polskich bajek – zajrzeć do igloo Pik-Poka i do budy Reksia oraz usiąść na łóżku Misia Uszatka.
  • Palmiarnia Ogrodu Botanicznego – możecie ją odwiedzić podczas bajkowego spaceru, gdyż tuż przy wejściu do obiektu znajduje się figurka Wróbla Ćwirka. W zobaczycie egzotyczne palmy, kaktusy, bananowce i bambusy oraz wiele gatunków kolorowych kwiatów. To dobry pomysł na spędzenie czasu z dziećmi bez względu na porę roku i pogodę.
  • Experymentarium – jesteś rodzicem ciekawskich maluchów? Jeśli Twoje dziecko uwielbia zadawać Ci pytania dotyczące biologii czy fizyki, na pewno będzie czerpać olbrzymią frajdę z wizyty w tym obiekcie, który mieści się w łódzkiej Manufakturze. Interaktywne wystawy w zabawny i przystępny sposób wyjaśniają nawet najtrudniejsze zjawiska i procesy z wielu różnych dziedzin nauki i kultury. Na terenie Experymentarium mieści się także Arena Laser Game, w której cała rodzina uzbrojona w laserowe pistolety może odbyć pojedynek w labiryncie pełnym pułapek i niespodzianek.
  • Centrum Nauki i Techniki EC1 – to jedna z instytucji mających swoją siedzibę w budynkach pierwszej łódzkiej elektrowni. Po zakupieniu biletu zwiedzający mogą podziwiać cykliczne ekspozycje lub trzy wystawy stałe – „Mikroświat-Makroświat”, „Rozwój wiedzy i cywilizacji” oraz „Przetwarzanie energii”. Na terenie starej elektrowni znajduje się również Planetarium – jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w całej Europie! Pod olbrzymią kopułą o średnicy 18 metrów zostały umieszczone takie atrakcje jak ekran sferyczny o średnicy 14 metrów, zaawansowany system projekcyjny o rozdzielczości 8K oraz ponad 100 wygodnych foteli.

To już wszystkie atrakcje, które przygotowaliśmy , co oczywiście nie oznacza, że jedyne. W Łodzi możecie odwiedzić także rozbudowywane obecnie zoo czy manufakturę czekolady. Ciekawe miejsca skrywają się w tym wciąż niedocenianym mieście za każdym rogiem, trzeba tylko znaleźć czas i chęci do poszukiwań.

admin

The author admin

Leave a Response