close
Parenting

Klocki Lego dla dziewczynki

Idealna zabawka powinna nie tylko być źródłem rozrywki, ale też stymulować prawidłowy rozwój dziecka. Klocki Lego dla dziewczynki pomagają wykształcać zdolności poznawcze, koncentrację, ale też manualne umiejętności. Dodatkowo mogą stanowić doskonały sposób na budowanie więzi z rodzicami czy starszym rodzeństwem. Jak i dlaczego to działa? Spieszymy z wyjaśnieniami.

Zestawy klocków Lego

Zestawy klocków Lego dla dziewczynki jak i dla chłopca cieszą się popularnością już od roku 1949. Sama firma została założona w Danii w 1932 roku, ale na rewolucyjny wynalazek przyszło poczekać kilkanaście lat. Przedtem zamiast tworzyw sztucznym wykorzystywano drewno. Konstrukcję klocków systematycznie udoskonalano, aż stworzono model, który funkcjonuje do dzisiaj.

Oczywiście obecnie marka Lego oferuje niezwykle różnorodne produkty, dopasowane m.in. do wieku oraz zdolności manualnych maluchów.

Klocki Lego dla dziewczynki także dostępne są w wielu wariantach, a szczególnym powodzeniem cieszą się:

  • Lego Disney Princess – z księżniczkami z popularnych kreskówek)
  • Lego Friends – w którym to zestawie można budować salony piękności, kawiarnie, domki – wraz z wyposażeniem

Przeprowadzone na przestrzeni lat badania udowodniły, że klocki Lego dla dziewczynki czy chłopca stanowią istotną pomoc „naukową”. Dzieci uczą się dzięki nim rozróżniania kolorów i kształtów, rozwijają także wyobraźnię przestrzenną, jak i zdolności manualne. Kreatywność malca jest regularnie pobudzana dzięki różnorodności zestawów. Prostota klocków wzmaga pomysłowość – istotnym jest, że Lego występują w rozmiarach dedykowanych konkretnej grupie wiekowej, co ma znaczenie dla bezpieczeństwa dziecka. Klocki są zabawką uniwersalną i pomimo tego, iż poszczególne serie mogą

Lego Education WeDo

Bardzo ciekawy produkt stanowią klocki z serii Lego Education WeDo. W ramach takich zestawów można budować modele zwierząt czy maszyn, wyposażonych dodatkowo w niewielkie silniki czy czujniki ruchu. Dziecko samodzielnie przyłącza kolejne elementy. Można powiedzieć, że klocki są w tym wypadku pierwszym kontaktem naszej pociechy z robotyką, być może inspirującym przyszłe działania.

Lego od początku swego istnienia przykłada wielką wagę do innowacyjności oraz funkcjonalności produktów.

Ich walory edukacyjne doceniane są zarówno przez prywatne i publiczne placówki czego dowodem mogą być liczne zajęcia (i ich programy) stworzone w oparciu o użycie klocków.  Lego mogą zatem być pomocą naukową. Szczególnie podczas zajęć tłumaczących zagadnienia z zakresu matematyki czy fizyki. Rozwój zdolności poznawczych, ale też koncentracji są u dzieci korzystających z Lego znacznie wyższe.

Korzyści płynące z takiej zabawy są wyraźne zarówno w przypadku młodszych, jak i starszych dzieci. Kluczowym elementem pozostaje interakcja, która u kilkulatków pozwala na rozwój umiejętności kategoryzowania przedmiotów ze względu na kształt, rozmiar czy kolor, ale też daje szanse na ukierunkowanie przyszłych zainteresowań. Klocki Lego dla dziewczynek w obecnym kształcie cieszą oko różnorodnością. Co istotne, pomagają jednocześnie budować wyobraźnię przestrzenną a także stwarzać zdolność do koncentracji.

princess-568050_1920

Tags : klockilegozabawki
admin

The author admin

Leave a Response