close
Technologia

Jak działa aplikacja TouchWiz

Telekomunikacja jest dziedziną, która od wielu lat nieprzerwanie i dynamicznie się rozwija. Dość wspomnieć, że pierwszy smartfon z prawdziwego zdarzenia zadebiutował na rynku pod koniec lat 90 tych, obecnie zaś trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w sferze prywatnej czy zawodowej bez tych urządzeń. Oczywiście, by w pełni móc korzystać z możliwości konkretnych modeli konieczne jest instalowanie aktualizacji czy nakładek, takich jak Samsung Experience, dawniej TouchWiz, dedykowane smartfonom produkowanym przez koncern Samsung. W czym pomaga owa nakładka oraz w jaki sposób ją użytkować opisujemy poniżej.

Smartfony, czyli inteligentne telefony komórkowe stanowią niejako pokłosie rozwoju mobilnych technologii. Dużą rolę w tym procesie odegrały koncerny IBM czy Apple, niemniej do gry szybko dołączyli najwięksi producenci z branży IT, tacy jak Samsung. Pierwszym połączeniem małego przenośnego komputera, palmtopa z telefonem komórkowym był produkowany przez IBM Simon. Posiadał wyświetlacz LCD z rysikiem i dawał o wiele więcej możliwości, niż klasyczna „komórka”. Wbudowane funkcje modelu z 1994 nie mogły się oczywiście równać z tymi, jakie oferują obecne, wielofunkcyjne smartfony.

Rozliczne aplikacje i nakładki, takie jak Samsung Experience (do 2016 roku TouchWiz) sprawiają, że urządzenia te mogą zastępować osobisty komputer, a obsługa wyświetlacza jest o wiele bardziej intuicyjna. Dodatkowo ceny także przestają być zaporowe, co czyni z nowinek technologicznych o wiele bardziej dostępne dla przeciętnego użytkownika. TouchWiz stanowi opracowany przez koncern Samsung Electronics interfejs graficzny. Z założenia nie jest systemem operacyjnym i można go uruchomić jedynie na urządzeniach tej marki. Interfejs jest bardzo zaawansowany graficznie, kontroluję pracę zarówno smartfonów jak i tabletów, jednak nie jest substytutem systemu Android, a jego uzupełnieniem. Istnieje możliwość dezaktywacji nakładki, jednakże warto wspomnieć, iż jej najnowsze wydanie zawiera szereg dodatkowych funkcji, takich jak system zabezpieczający oprogramowanie (KNOX), oraz Air Gesture – obsługę telefonu za pomocą gestów dłoni.

TouchWiz

Niektóre z dostępnych w aktualnej wersji funkcji mogą opierać się o akcelerometr czy żyroskop, łatwo więc zauważyć, iż zaawansowanie technologiczne zdecydowanie jest ogromne w porównaniu z latami ubiegłymi. Technologia dotykowa zdecydowanie zdominowała świat IT i nic nie wskazuje na to, by wkrótce miało to ulec zmianie.

Monika

The author Monika

Koty, dobre wino i podróże - niczego więcej mi w życiu nie potrzeba! Kocham czytać i poszerzać swoje horyzonty - wtedy czuję się naprawdę spełniona :)

Leave a Response