close
Lifestyle

Dobór bluzki do krępej figury

Wybór odpowiedniej bluzki wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Pod uwagę trzeba wziąć dużą liczbę czynników, wśród których jest nie tylko cena, ale także… nasza figura! Jej dopasowanie jest iście kluczowe, dla tego, jak będziemy wyglądać, więc dziś postaramy się wam pomóc w jej doborze? Jak dobrać bluzkę do nieco mniej szczupłej sylwetki?

Cechy sylwetki

Na samym początku musimy jasno stwierdzić, jakie cechy ma nasza sylwetka. Stańmy się przed lustrem i dokonajmy pewnej analizy swojego ciała. Na pewno istnieją jego obszary, które chcecie zatuszować, aby nie były aż tak widoczne, ale z drugiej strony każda z nas ma swoje unikalne walory, które warto podkreślać! Jeżeli jesteśmy osobami o nieco bardziej krępej sylwetce, to warto pamiętać o tym, że pionowe pasy czy pionowe rozcięcia pomogą nam w osiągnięciu odpowiedniego rezultatu.

Czego unikać?

Skoro wiemy, jakie cechy ma nasza sylwetka, zastanówmy się, czego powinniśmy unikać. Jeżeli mamy zbyt szerokie ramiona, powinniśmy dążyć do tego, aby je maksymalnie wysmuklić. Raglanowe rękawy czy poduszki na rękawach to nasz największy wróg! Tak samo będzie z krótkimi i obcisłymi bluzkami, które przyciągną niepotrzebną uwagę do naszej figury. Nie inaczej będzie z przesadnie luźnymi fasonami, które sprawi, że niepotrzebnie się „poszerzymy” Znacznie lepiej będzie zainwestować w coś, co ma lekkie wcięcie w talii, co podzieli nasze ciało w proporcjonalny sposób.

Sprawdź bluzki Ralpha Laurena na https://www.markoweubrania.com/kategoria/bluzki-dlugi-rekaw-bluzki-ralph-lauren

Odpowiedni dekolt

Czas omówić sprawę dekoltu. Jeżeli nasza figura jest nieco bardziej krępa, to powinniśmy celować w kształt litery V. Warto unikać stylistyki z dekoltem hiszpańskim, czyli opadającym z jednego ramienia, gdyż prezentuje się on dobrze tylko w wypadku małego biustu i wąskiej talii. Jednak co ciekawe, nie ważne, jaki typ figury posiadamy, to najbezpieczniej będzie zainwestować w bluzkę z dekoltem… asymetrycznym. Nie ważne więc czy mamy bardzo wąskie, czy bardzo szerokie ramiona, to i tak możemy je spokojnie założyć, bez ryzyka, że popełnimy jakieś modowe faux-pas!

Podsumowanie

Dobór bluzki do tak specyficznej sylwetki nie jest najprostszy, gdy nie wiemy jakich błędów unikać. Mamy jednak nadzieję, że dziś już zdajecie sobie sprawy, jak wykorzystać specyfikę naszej budowy ciała, aby osiągnąć konkretne korzyści. Każda z nas zasługuje na to, aby wyglądać jak najlepiej! Na co więc czekasz?

admin

The author admin

Leave a Response