close
Lifestyle

Czy wiesz, jak usunąć konto na FB? To proste!

Obecność w mediach społecznościowych stała się pewnego rodzaju wyznacznikiem tego, czy funkcjonujemy w przestrzeni społecznej – czy to na gruncie prywatnym czy zawodowym. Jednak nie każdy uważa, iż konto na serwisie stanowi ułatwienie życia. Przeciwnie, coraz więcej osób zastanawia się nad tym, jak usunąć konto na FB.

Popularne potoczne stwierdzenie mówi, że jeśli nie posiada się konta na Facebook’u to jest się martwym. Cóż – nic bardziej mylnego. I to z dwóch powodów – po pierwsze istnieją konta osób, które już odeszły z tego świata, a po drugie – na całkowitą dezaktywację decyduje się coraz więcej osób.

Wzrostowa tendencja sprawia, że powstają specjalne poradniki, które mówią użytkownikowi w prostych krokach, jak usunąć konto na FB – trwale bądź tymczasowo. Oto podstawowe, pomocne informacje!

Przed usunięciem warto pobrać historię – w ten sposób zachowamy zgromadzone na stronie dane, takie jak zdjęcia czy filmy publikowane na koncie. Można tego dokonać bardzo prosto, wchodząc w zakładkę „Ustawienia” a następnie postępować zgodnie z instrukcjami (odwiedzając archiwum i swoje konto e-mail).

Po tej operacji wystarczy wejść na stronę https://www.facebook.com/help/delete_account, a następnie odczytać komunikat informujący o wszystkich zagadnieniach, które wiążą się z usunięciem konta. Trzeba m.in. wysłać prośbę o usunięcie konta, kilkakrotnie podać do niego hasło, podać tekst zabezpieczający przed działaniem automatycznych urządzeń, a następnie – odebrać maila. Konto jest usuwane w przeciągu 14 dni – to czas na zastanowienie dla użytkownika. Wykonując kolejne kroki naprawdę łatwo jest „zniknąć” z uniwersum FB – pytanie tylko, na ile jest to konieczne?

Na koniec małe przypomnienie – przed całkowitym usunięciem konta warto rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”. Być może wystarczy jedynie zablokowanie niektórych funkcji/znajomych/niechcianych aplikacji? Może lepiej najpierw zmienić parametry w głównych ustawieniach? W większości przypadków Facebook stanowi niezwykle wygodne narzędzie do komunikowania się – mimo swoich mankamentów. Prócz tego rezygnacja z bycia członkiem serwisu wiąże się także z brakiem możliwości korzystania z innych witryn w Internecie. Jeśli nie chcemy być widoczni wystarczy wybrać taki wariant.

jak usunac konto na fb

Z kolei jeśli naprawdę mamy zamiar całkowicie usunąć konto dobrze jest najpierw wypróbować tymczasową opcję. Pozwoli to zarówno uporządkować kontakty ze znajomymi, jak i jeszcze raz zastanowić się nad celowością takiego posunięcia. Zwłaszcza, że dezaktywacja jest niezwykle prosta – wystarczy się zalogować do konta, i odnaleźć w ustawieniach zakładkę „Bezpieczeństwo” wraz z polem „Dezaktywuj konto”. Powoduje to usunięcie materiałów z naszej strony, jednak nadal można wysyłać wiadomości w przypadku rozpoczętych już konwersacji. Czasowa „wolność” od mediów społecznościowych może być dobrym sprawdzianem, a jednocześnie eksperymentem pozwalającym stwierdzić, na ile Facebook faktycznie ingeruje w nasze codzienne życie i jak wiele czasu pochłania korzystanie z tego źródła.

Monika

The author Monika

Koty, dobre wino i podróże - niczego więcej mi w życiu nie potrzeba! Kocham czytać i poszerzać swoje horyzonty - wtedy czuję się naprawdę spełniona :)

Leave a Response