close
UrodaZdrowie

Chcesz poprawić kondycję skóry? Krioplastyka Ci w tym pomoże!

Kondycja skóry wraz z wiekiem niestety się pogarsza. Niezależnie od stosowanych kosmetyków czy diety bogatej w antyoksydanty równowaga hormonalna i tak ulega rozchwianiu. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna zna mało inwazyjne sposoby na to, by przywrócić cerze elastyczność oraz blask. Jedną z metod terapii pozostaje krioplastyka. Czym jest, jaki jest jej sposób oddziaływania na komórki skóry oraz z jakim kosztem należy się liczyć w przypadku decyzji o zabiegu? Streszczamy poniżej.

Mniejsza elastyczność skóry oraz jej słabsze nawilżenie to efekt stopniowego zmniejszania się ilości włókien kolagenowych w jej komórkach. Już po 25 roku życia ich liczba zaczyna spadać. Wraz z ukończeniem 30 roku życia, a także w późniejszym okresie wokół oczu oraz w okolicach nosa i warg pojawiają się pierwsze bruzdy i zmarszczki. Trudniej jest także uzyskać naturalny blask – co więcej – wiele pań skarży się na obecność przebarwień czy pękające naczynka. Krioplastyka pomaga zaradzić tym problemom. Poprzez efekt chłodzenia tkanek pozwala stymulować mikrokrążenie w komórkach. Tkanka zostaje schłodzona nawet do temperatury rzędu  od -10 do -18° C, jednak zabieg nie jest w żaden sposób inwazyjny i nie powoduje uczucia dyskomfortu. Odbywa się w trybie ambulatoryjnym z wykorzystaniem specjalistycznego urządzenia. W pierwszej kolejności na skórę nakłada się preparat witaminowy, obfitujący także w kwasy nukleinowe oraz aminokwasy. Wszystkie składniki odżywcze są wchłaniane w sposób dogłębny, dzięki czemu odnowa skóry dojrzałej, jak również skóry po urazach nie stanowi problemu.krioplastyka

Zabieg krioplastyki jest zalecany nie tylko w przypadku chęci zredukowania zmarszczek czy przebarwień. Jego działanie polega także na przywracaniu naturalnego owalu twarzy, unoszeniu opadających policzków, oraz eliminowaniu zwiotczeń (nie tylko na twarzy, lecz w obrębie skóry całego ciała).

Modelowanie, unoszenie i ujędrnianie skóry jest całkowicie bezpieczne. Koszty jednego zabiegu wahają się od 150 złotych (za krioplastykę oczu bądź szyi) do 300 zł (za jednorazową procedurę krioplastyki biustu). Rzecz jasna należy pamiętać, iż najlepsze efekty przynosi regularne korzystanie z zabiegów. Przeciwwskazaniami do stosowania krioplastyki pozostają: okres ciąży, choroby zatok oraz aktywna postać opryszczki.

Monika

The author Monika

Koty, dobre wino i podróże - niczego więcej mi w życiu nie potrzeba! Kocham czytać i poszerzać swoje horyzonty - wtedy czuję się naprawdę spełniona :)

1 Comment

Leave a Response